Uzun Uçak Yolculukları Öncesi Bilmeniz Gereken 9 Şey

En son burun estetiği ameliyatı için Los Angeles 14 saat uçtum ve bu yazıyı yazmaya karar verdim 🙂 Uçtuğunuz ülke ile yaşadığımız ülke içinde 6 saaten daha çok saat farkı var ise, uyku düzeniniz büyük olasılıkla bozulacaktır. İnsanın hormon sistemi, gün ışığından fazlaca fazla etkilenmektedir. Jetlag denilen uyku bozukluğu en fazlaca batıya doğru gidildiğinde görülür. Uçak içinde klimaların kullandığı hava çoğu zaman aynı hava olmaktadır. Uçakta bir kişinin hasta olması bile öteki kişilere bulaşması için kafi bir sebeptir. Bir tatile giderken, tüm tatilinizi grip geçirmek fazlaca tatsız olacaktır. Uçak içindeki hava oldukça kuru olduğundan vücudunuzun bundan negatif etkilenecektir.
1. Uçaktaki kuru havadan burnumuzun fena etkilenmemesi için burun nemlendirici damla kullanabilirsiniz.

Burun Nemlendirici Damla

2. Hasta olmamak için  immün sistemi kuvvetlendiren gıda destek ürünleri kullanabilirsiniz.

Besin Destek Ürünleri

3. Göz kuruluğu şikayetine yatkınsanız muhtemelen, uçakta gözleriniz kuruyacaktır. Yanınızda suni göz damlası bulundurabilirsiniz.

Yapay Gözyaşı Damlası

4.Yemek düzeniniz ve uyku bozuklukları sebebiyle duyarlı bir mideye sahipsiniz muhtemelen mide ekşime problemleri yaşıyacaksınız.  Yanınızda asit giderici bulundurmanız tavsiye ederim.

Mide Problemleri

5. Mideniz ekşimesin diye yemekler mevzusunda davranışlarında ölçülü olun. Alkollü ve yağlı yiyecekleri aşırı yiyecek tüketmekten sakın.

Alkol almayınız

6. Kuru havadan etkilenebilecek dudaklarınız için dudak kremi gereksinim listesinde olmalı.

Dudak Bakım Kremi

7. Uçakta uzun süre oturarak yolculuk edeceksiniz. Dolaşım sıkıntıları, bacak ve bel ağrıları yaşayabilirsiniz. Uçağı binmek için sıra beklerken mümkün olduğunca kısa yürüyüşler ve hafifçe egzersizler yapabilirsiniz. Bolca su tüketmenizi oldukça yararlı olacaktır.

Bol Su Tüketin

8. Uzun uçak yolculukları bir fazlaca insanda gaz problemleri yaratır ayaklarınıza ve karnınızı sıcak tutmaya itina gösteriniz yanınızda gaz giderici ilaçlar bulundurabilirsiniz.

Sıcak Su Torbası

9. Özellikle batıya gezi ederken suni melatonin hormonu, ülkenin saatine acele uyum sağlamanıza destek sağlar. Uyumanız ihtiyaç duyulan saatten 1-2 saat ilkin alınız.

Melatonin