Burun Estetiği
Op. Dr. Barış Çakır

Adana’da 1975 yılında doğdum. 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp fakültesine girmeden önce Çukurova Elektrik Anadolu Teknik Lisesini bitirdim. 4 yıllık teknik lise eğitimimde “el becerisi geliştirme atölyelerinde” çalıştım. Bu el becerisini kullanabilmek için tıp fakültesinden mezun olunca estetik ve plastik cerrahi dalını tercih ettim.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimine 1999 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladım. Şüphesiz ki cerrahi dallarından en zorlarından olan mikro cerrahi konusunda çalışmalar yaptım. Bu eğitim süresince 500’e yakın mikrocerrahi ameliyatı gerçekleştirdim. Özellikle çocuklarda parmak ucu kopmaları üzerine çalışmalar yaptım. Bu çalışmalarımı yaparken yeni bir “damar dikiş tekniği” geliştirdim ve tez konumu da bu teknik üzerine seçtim. Bu damar dikiş tekniğini 2004 senesinde Ulusal Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi kongresinde sundum ve bu çalışma bana “deneysel dalda asistan bildiri yarışmasında” birincillik ödülü kazandırdı. Doğumsal anomalilerden olan dudak yarığı onarımında kas hareketleri üzerine çalıştım ve bu konuda geliştirdiğim kas dikiş tekniği bana “klinik dalda asistan bildiri yarışmasında” birincilik ödülü kazandırdı.

2004 yılında Köln’de 1 ay süre ile Media Park klinikte Dr. Serdar Eren ile çalıştım. Asistanlık eğitimim boyunca 11 uluslar arası olmak üzere 8 ulusal makale yayınladım ve yine ulusal kongrelerde 9 adet sözlü sunu yaptım.

Uzmanlık sonrasında estetik cerrahide daha başarılı sonuçlar çıkarabilmek adına heykel sanatı ve sanat tarihi ile ilgilenmeye başladım. Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde Heykel eğitimi aldım. İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde heykel üzerine eğitimlere devam ettim. Yusuf Başoğlu ile Heykel ve Desen eğitimlerine devam etmekteyim.
Evli ve 2 çocuk babasıyım. Hastalarıma Fulya Terrace Rezidansta hizmet vermekteyim.

Comment

There is no comment on this post. Be the first one.

Leave a comment