Estetik Burun ve Panik Atak

Günümüz çağıl kent yaşantısı, yoğun emek harcama temposu , devamlı strese maruz kalma ve bazı geçirilmiş travmalar, panik atak hastalığının oluşumun da ve gelişmenin de başlıca sebepler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımız da sayısı küçümsenmeyecek oranda olan bu korku ve kaygı nöbetleriyle, yaşamın da minimum bir kere karşılaşmış yada halen panik atak tedavisi olan hastalarımıza kendilerine destek olacak bilgiler vermek amaçlanmıştır.

Burun estetiği olmaya karar verdikten sonrasında hastaneye anestezi doktoruyla görüşmeye geldiğiniz de, doktorunuza panik atak hastası olduğunuzu, var ise kullanmakta olduğunuz ilaçları kesinlikle bildiriniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınızı kullanmaya devam ediniz.

Ameliyat günü hastaneye ulaşmadan önce ılık bir duş alınız. Bu sizin rahatlamanıza destek olacaktır. Odanıza yerleştiğiniz de oda ısısı sizin için soğuk yada sıcak olabilir. Kat personelinden ısıyı ayarlamasını talep edebilirsiniz.

Odanıza, evinizdeyken sizi rahatlatacak ve evinizde hissetmenizi sağlayacak koku, obje vb. getirebilirsiniz. Özellikle naturel lavanta kokusunun insan psikolojisine iyi geldiği ve rahatlattığı bilinmektedir.

Anestezi doktorunuz, burun estetiği ameliyatından ilkin odanıza gelecektir. Kendisine iyi mi hissettiğinizi kesinlikle söyleyiniz (heyecanlı, gerilmiş, endişeli, rahat ). Eğer endişeniz var ise size ameliyat öncesi sakinleştirici ilaç verilir ve bu süreci sakin bir halde geçirmeniz sağlanır.

Eğer sizi rahatlatacağını düşündüğünüz müzik, meditasyon dinlemek isterseniz müzik çalarınızı ve kulaklıklarınızı yanınıza almayı unutmayınız. Ameliyata onları dinleyerek inebilirsiniz.

Ameliyatınız gerçekleştikten sonrasında burnunuz da yumuşak delikli silikon tamponlar olacaktır.

Burun estetiği ameliyatı sonrası birçok hastamız kolaylıkla burundan nefes alabilmektedir.

Uyandıktan sonrasında uyandırma odasına alınırsınız ve yatağınızın yanın da kesinlikle bir hemşire sizin için bekler.Tamamen kendinize gelene kadar orada istirahat edip hemşire refakatin de yatağınızla beraber odanıza çıkartılırsınız.

Burun estetiği ameliyatından sonrasında kullanılan silikonlar, tamponlardan değişik aksine minik, yumuşak ve incedir. Burnunuz da akıntı olabileceğinden zaman içinde tıkanabilir. En fazla iki gün orada kalacaklar. Bu süre de burundan nefes almaya çaba gösterelim. Silikonların deliklerinin tıkanmaması için, okyanus suyu ile burnunuzu yıkayabilirsiniz. Okyanus suyu sıkarken, burundan hafifçe nefes çekip vermek, silikonların tıkanmasını önleyecektir. Bu süreç düzgüsel ve iyileşme sürecinin bir parçasıdır.

Ben ve ekibim burun estetiği sürecini en iyi şekilde atlatmanız için elimizden geleni yapıyor olacağız. Geçmiş olsun!