Burun Estetiği Fiyatları

burun estetiği ünlüler

Bir hastanın burun estetiği operasyonuna karar vermesi için göz önüne aldığı belli başlı kriterler vardır. Bu kriterlerden biri de elbette burun estetiği fiyatları olmaktadır. Hastanın aklına takılan pek çok soru gibi bu noktada da yeterli ve doğru bilgi alması büyük önem taşır.

Öncelikle hastanın, burun estetiği fiyatları konusunda tek bir uygulama olmadığını ve standart burun estetiği fiyatları şeklinde bir listenin de söz konusu olmadığını bilmesi gerekir. Çünkü burun estetiği fiyatları ancak her hasta için ve her hastanın burnuna özel olarak belirlenebilir. Hekim, hastanın burnunu ilk muayenede detaylı bir şekilde ele alır, hastanın beklentilerini ve burnun üzerinde yapılması gereken müdahaleleri göz önüne alır. Aynı zamanda operasyonun açık teknik ile mi yoksa kapalı teknik ile mi yapılacağına karar verir. Tüm bu bileşenler ayrı ayrı ve bir arada ele alındıktan sonra ancak hekim burun estetiği fiyatları hakkında hastaya bir veri sunabilir.

Ancak hastanın bilmesi gereken bir başka nokta da burun estetiği fiyatları hakkında ortalama bir aralığın bulunduğudur. Elbette bu fiyat aralığı içinde ufak tefek farklılıklar olabilse de burun estetiği fiyatlarının kabul edilebilir, makul sınırları aşağı yukarı bellidir. Bu yüzden hasta karşısına çıkacak rakamla ilgili tedirgin olmamalıdır. Eğer hastanın karşılaştığı rakam ortalama burun estetiği fiyatlarının çok üzerinde ise hasta bu noktada yanlış bir kalite algısına kapılmamalıdır. Tıpkı kendisine düşük gelen rakamın “kalitesiz” anlamı taşımaması gibi, duyduğu yüksek rakam da “kaliteli” algısı yaratmamalıdır.

Aynı zamanda hastanın operasyon kararı vermesindeki ilk kriter de burun estetiği fiyatları olmamalıdır. Eğer hastanın yeterli ekonomik gücü yok ise bu güce sahip olana dek, operasyonunu ertelemesinde ve ameliyatını aceleye getirmemesinde fayda vardır.