Burun Estetiği Fiyatları

burun estetiği fiyatları, burun estetiği fiyatları 2015

Hastalar burun estetiği ameliyatı yaptırmayı düşünmeye başladığı zaman pek çok soru ve soru işaretinin kafalarını meşgul etmesi son derece normal ve hekim tarafından beklenen bir şeydir. Hastanın en çok merak ettiği birbirinden farklı konulardan biri de burun estetiği fiyatları olmaktadır. Hasta ameliyatın ne kadar süreceği, iyileşme sürecinin nasıl olacağı, yeni burnunun nasıl görüneceği gibi konuların yanında bir de burun estetiği ameliyatı için ne kadar ödeyeceğini de bilmek ister ve bu talebinde de çok haklıdır.

Bir hasta, burun estetiği ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinde göz önüne alması de değerlendirmesi gereken birden fazla kriter vardır. Yaşı, ameliyata ya da anesteziye engel herhangi bir durumu olup olmadığı, sosyo­-kültürel durumu bu kriterlerden bazıları iken ameliyatın ekonomik boyutu da göz önünde bulunduracağı bir başka nokta olacaktır.

Burun estetiği fiyatları,hasta için önemli bir başlık olsa da ilk kriter kesinlikle olmamalıdır. Çünkü ekonomik kriterler, burun estetiği ameliyatında öncelikli tercih noktası değildir. Bu, şu anlama gelir: Burun estetiği fiyatları ortalama olarak bir rakam aralığına sahiptir ve hekimden hekime ya da kurumdan kuruma fiyatlar değişebilse de genel olarak bu aralık arasında gezen fiyatlar söz konusudur. Ayrıca şu noktayı akılda tutmakta fayda vardır: Burun estetiği fiyatlarının düşük olması ameliyatın kaliteli olmadığının bir göstergesi olmadığı gibi yüksek fiyatlı bir burun estetiği ameliyatı da çok kalitelidir denemez. Bu, sadece bir önyargı olacaktır.

Elbette burun estetiği fiyatları hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olmak ve bütçesini buna hazırlamak her hastanın en doğal hakkıdır. Ancak burun estetiği ameliyatı gibi son derece hassas ve kişiye özel bir operasyonun genel geçer bir fiyatı olduğunu söylemek de doğru değildir. Çünkü burun estetiği fiyatları her hastaya ve her burna özel olarak hekim tarafından hesaplanır. Bu, çok anlaşılır bir durumdur çünkü her burnun yapısı da sahip olduğu sorun da farklıdır. Hekim, hastaya yaptığı ilk muayenede hastanın burnu ile ilgili yaşadığı sorunları teşhis eder, hastanın beklentileri ile olması gerekenleri birleştirerek hasta için en uygun olan burnu sunar. Hastanın hekim ile mutabık kaldığı tüm konuların (ameliyatın yapılacağı kurum, ameliyat tekniği, anestezi türü, yapılacak işlemler…vb.) sonrasında ise burun estetiği ameliyatının bütçesi belli olur. Burada kilit nokta hekimin yapacağı ilk muayene olacaktır.

Hastaların dikkat etmesi gereken bir başka nokta ise internet ortamında dolaşan burun estetiği fiyatlarına itibar etmemek olacaktır. Zira hiçbir hekim, muayene etmediği, yakından görmediği ve yeterince bilgi sahibi olmadığı bir burun için internet üzerinden fiyat vermez. Bu, hem anlamsız ve isabetsiz olacağı gibi aynı zamanda etik kurallara da aykırıdır.

Dünya geneline bakıldığı zaman ülkemizin burun estetiği ameliyatlarında en çok tercih edilen ülke olduğunu söylemek de yanlış değildir. Bunun nedenlerinin biri elbette, ülkemiz estetik ve plastik cerrahi hekimlerinin deneyim ve başarılarıdır. Ancak öte yandan ülkemizde, burun estetiği fiyatlarının gayet makul ve ulaşılabilir olması da sağlık turizminde bu kadar geniş bir pay almamızın bir diğer nedenidir.

Burun estetiği ameliyatı yaptırmayı düşünen bir hasta, eğer bu ameliyat için olması gereken ve genel standart olarak kabul edilen aralıklarda yer alan ölçülerde bir finansal güce sahip değil ise kesinlikle acele etmemeli ve ‘elindeki paraya göre’ hekim arama hatasına düşmemelidir. Aksi halde mesleğinde yeterince bilgi, beceri ve deneyimi olmayan kişilerin ellerinde istediğinin tam tersi sonuçlar alıp bir yıkım yaşaması söz konusu olabilir.