Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

burun estetiği, burun estetiği fiyatları

Burnu ile ilgili görsel sorunlar yaşayan ve bu sorunlar için kalıcı bir çözüm isteyen, bunun için de burun estetiği ameliyat olmayı planlayan hastaların pek çoğu, ameliyat sonrası ile ilgili endişe ve kaygılar taşıyabilmektedir. Bu endişelerden biri de operasyon sonrası sürecin ne şekilde ilerleyeceğidir.

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, hastaların çoğunun korktuğunun aksine, burun estetiği, tıpkı ameliyat sürecinde olduğu gibi sonrasında da hastaya acı ve ağrı vermeyen bir operasyondur. Genel anestezi altında yapılan burun estetiği ameliyatında, operasyon sırasında hasta bir şey hissetmediği için zaten bu esnada acıdan bahsetmek mümkün değil. Burun estetiği sonrasında ise son derece hafif ağrılar olabilmektedir. Hastanın günlük yaşamını ve bu yaşamın kalitesini düşürmeyecek kadar küçük olan bu ağrılar, hekimin hastaya vereceği ağrı kesici ilaçlar yardımı ile atlatılabilmektedir.

Burun estetiği sonrasında hastanın başını yukarıda tutarak yatması kendi konforu için daha iyi olacaktır.

Sık olarak karşılaşılmamakla birlikte, burun estetiği sonrasında, zaman zaman hastalarda göz çevresinde morarma ve şişlikler meydana gelebilmektedir. Özellikle ameliyatın ikinci ya da üçüncü gününde ortaya çıkabilen bu sorunlar, operasyonun 10. gününden itibaren ise tamamen ortadan kalkacaktır.

Burun estetiği sonrasındaki ilk günlerde hastanın burnundan kana benzeyen pembe renkli ve sümüksü bir sıvının gelmesi son derece normal bir operasyon sonrası tepkidir. Hastanın bu durum ile ilgili herhangi bir endişe ya da panik yaşamasına gerek yoktur. Birkaç gün içinde bu durum kendiliğinden düzelir. Bu süre içinde hastanın burun estetiği operasyonuna bağlı olarak, burnunda tıkanıklık hissetmesi de normaldir.

Hekim, burun dokuları tam olarak iyileşene dek yapmaması gerekenler ile ilgili olarak gerekli tüm bilgileri hastasına verecektir. Burun estetiği sonrasındaki dönemi sağlıklı atlatabilmek için hasta,hekimin tüm yönlendirmelerini dikkatle dinlemeli ve uygulamalıdır.