Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri

Tüm cerrahi ameliyatlarında en önemli şey el becerisidir. Öyle ki el becerisi olan bir cerrahın yaptığı ameliyatlarda komplikasyon riski çok azdır. Her ne kadar küçük riskler bile olsa enfeksiyon ve kanama olabileceği gibi anestezi sebebiyle de komplikasyon gelişebilir. Bu komplikasyonlar tabi ki alınabilecek önlemlerle çok aza indirgenebilir

Açık teknik ile yapılan burun estetiği ameliyatında burun ucu ile dudak arasında 0.5 cmlik bir kesik olacaktır. Çünkü burun estetiği ameliyatı burun delikleri içerisinden yapılmalıdır. Ancak bu kesik iyi bir cerrahi durumda iz kalmadan kapanır. Planlaması düzgün ve özenli yapılmış olan burun estetiği ameliyatını eğer el beceresi iyi bir cerrah gerçekleştirirse burun bir önceki görünümünden çok daha iyi olur.

Burun 3 boyutlu zor bir anatomiye sahiptir. Bazende beklenmeyen problemler gelişebilir. Bu gibi durumlarda istenilen sonuç elde edilemeyebilir. İkinci bir ameliyat %10 olasılıkla da olsa vardır. Eğer hastanın rötuşa ihtiyacı olursa bunu çok olmasada ben gerçekleştiriyorum. Bu rötuş işlemi için bir önceki ameliyattan sonra en az 6 ay geçmelidir. Bu sebeple burun estetiği ameliyatı notları özenle tutulmaktadır.